POHONY PRE BRÁNY


Vyberte si z našej ponuky produktov značky
Roger Technology
Pohony pre krídlové brány
SÉRIA SWING
,
Automatizácia Roger Technology pre krídlové brány bola navrhnutá v deviatich rôznych verziách, automatika pre krídlo, automatika pre krídlo s kĺbovými ramenami a automatika pre krídlové brány pod zemou s príslušnými základovými boxmi. Všetky verzie boli vyvinuté s moderným a silným dizajnom a nízkym dopadom na estetiku brány.
Pohony pre posuvné brány
Sliding series
Automatizácia Roger Technology pre posuvné brány bola navrhnutá v 5 rôznych verziách. Úžasné pre svoj krásny dizajn a efektívne pre každú veľkosť rôznych typov brán, sú schopné pokryť škálu brán od  400 kg do viac ako 2200 kg hmotnosti. Všetky modely sú dostupné s mechanickým a magnetickým koncovým spínačom.
Pohony garážových brán
24V pohony – Séria TOPLIFT
Automatizácia Roger Technology pre sekcionálne brány bola vyvinutá vo verzii s motorom od 1200N, ktorá umožňuje otvárať brány s hmotnosťou do 120 kg. Prevod je remeňový a všetky sú vybavené pevnými vodidlami vyrobenými z hliníka s dĺžkou 3/5 metra.
Automatické závory na parkovisko aj diaľnicu
Automatické závory BIONIK
Automatické závory Roger Technology boli navrhnuté v 2 sériách a predstavujú ideálne riešenie pre všetky automatizácie používané v obytných, kondomíniových, komerčných a priemyselných parkoviskách. Veľmi úspešné zábrany pre diaľničné parkoviská sú rýchle a integrované so  
systémami priority vozidiel.

Všetky verzie boli vyvinuté s moderným dizajnom a sú pevné s nízkym estetickým vplyvom. .
Čo je Brushless Motor?
„Digitálny motor bez uhlíkov“
Prvým elektromotorom, ktorý bol skonštruovaný, bol jednosmerný motor, ktorý sa jednoducho otáča tak, že doň napája jednosmerný prúd pomocou dvoch vodičov, kladného a záporného, ​​bez pomoci akejkoľvek riadiacej dosky. Jednosmerný motor sa stále vyrába ako vtedy. Má dvojicu magnetov pripevnenú k statoru, sériu vinutí vložených do rotora, ktorých zakončenia sa zbiehajú do medeného kolektora integrálneho s hriadeľom motora a posuvných elektrických kontaktov, ktoré sú potrebné na prenos prúdu do vinutí, takzvané uhlíky.

Uhlíky sú hlavnou príčinou mnohých problémov jednosmerných motorov, ako sú elektrické a elektromagnetické poruchy, iskry, opotrebovanie spôsobené kĺzaním uhlíkov a kolektora, nízka spoľahlivosť, nadmerné zahrievanie kolektora a vinutí, akustický hluk a elektrický šum v dôsledku nepretržitého elektrického spínania kolektora a vinutí. Na vyriešenie všetkých týchto nedostatkov 
bol navrhnutý elektrický motor bez uhlíkov. Vzhľadom na veľký úspech bol pomenovaný podľa svojej jedinečnej a najdôležitejšej vlastnosti, ktorou je absencia uhlíkov, teda „Brushless“.
Geniálny nápad bol 
vložiť permanentné magnety do rotora , ktorý sa otáča, a umiestniť elektrické vinutia do statora, ktorý je nehybný. Toto riešenie definitívne 
eliminovalo potrebu použitia posuvných kontaktov , aj keď na prevádzku bolo potrebné použiť veľmi zložitú riadiacu dosku, ktorá v tom čase výrazne obmedzovala rozšírenie tejto novej technológie.
Dnes môžu bezkomutátorové motory vďaka neustálemu technologickému vývoju ťažiť z čoraz výkonnejších a spoľahlivejších mikroprocesorov a magnetov s vysokým magnetickým poľom vyrobených zo vzácnych zemín. 
Bezuhlíkové motory dominujú svetovému scenáru elektrických motorov , v skutočnosti môžu byť navrhnuté a namontované tak, aby zvýšili výkon konkrétnej aplikácie. Navyše vďaka svojej účinnosti, ktorá ľahko presahuje 96% , si vyslúžili prezývku „zelené motory“
Oddelenie výskumu a vývoja spoločnosti Roger Technology sa už viac ako 10 rokov neustále zaoberá tvarovaním a navrhovaním svojich bezkomutátorových motorov a digitálnych ovládačov, pričom využíva najnovšie dostupné technológie, pričom venuje pozornosť zlepšovaniu funkcií potrebných pre automatizáciu.
Na základe tohto know-how vyrába Roger Technology vo svojich zariadeniach efektívne motory Roger Brushless a ich digitálne ovládanie, vďaka čomu sa ich spojenie perfektne hodí, keďže ich vyrobili my. Všetky motory Roger Brushless sú vyrobené s koncentrovaným vinutím na minimalizáciu strát na medi, tenkými magnetickými lamináciami na zníženie strát na železe, kombináciou optimálnych drážok a pólov na zníženie ozubenia a s veľmi výkonnými magnetmi zo vzácnych zemín potiahnutými niklom, aby sa zabránilo oxidácii.
Digitálne ovládače Roger Brushless sú vyrobené s použitím najnovšej generácie mikroprocesorov, ktoré dokážu vykonať viac ako sto miliónov operácií za sekundu, čo umožňuje kontrolu premenných motora v reálnom čase a spustenie programu úplne bezpečne. Niektoré z neustále monitorovaných premenných sú elektrický prúd, teplota, rýchlosť, napätie, uhlová poloha rotora, krútiaci moment a spotreba energie.

Ďalšou základnou funkciou digitálnych ovládačov Roger Brushless je transformácia napätia na jednosmerný prúd v trojfázovom sínusovom napájacom systéme, ktorý umožňuje ovládať motor orientovaný na pole.
 
Kombinácia charakteristík bezuhlíkového motora Roger v kombinácii s jeho digitálnym riadením umožňuje získať mnoho výhod:
1)  absencia uhlíkov robí motor veľmi spoľahlivým a nevyžaduje údržbu.
2) veľmi nízky odpor medi bezkomutátorových motorov drasticky znižuje stratu výkonu na medi, ktorá sa v normálnych motoroch premieňa na teplo. To zaisťuje bezkomutátorovým motorom mimoriadne intenzívne používanie pri izbovej teplote . Z tejto charakteristiky odvodzujeme vysokú účinnosť motora, 
ktorá často presahuje 96% účinnosť , to znamená, že premieňa takmer všetku elektrickú energiu na mechaniku.
3) Výkonné magnety vyrobené zo vzácnych zemín a vložené do rotora umožňujú motoru poháňanému jeho digitálnym ovládaním získať okamžitý krútiaci moment na hriadeli pri akejkoľvek rýchlosti , od zastavenia až po maximálnu rýchlosť.
4) Tradičné elektromotory sú asynchrónne motory, takže rotor nikdy verne nesleduje rotáciu magnetického poľa, naopak sa prispôsobujú otáčkam podľa zaťaženia, pričom jeho otáčky pri zvyšovaní zaťaženia výrazne klesajú. Bezuhlíkové motory sú synchrónne motory, preto verne sledujú magnetické pole statora a sú s ním viazané. 
V každom prípade si udržujú rýchlosť, ako keby existovalo neviditeľné ozubené koleso spájajúce stator s rotorom. To umožňuje dosiahnuť kontrolované a presné zrýchlenia a spomalenia.
5) Keďže sú synchrónne, bezkomutátorové motory môžu zmeniť smer otáčania aj v priebehu niekoľkých desatín sekundy.
6) Bezuhlíkové motory fungujú ako motor, keď premieňajú elektrickú energiu na mechanickú energiu, ale môžu pôsobiť ako elektrické generátory, keď brzdia a absorbujú mechanickú energiu a transformujú ju na elektrickú energiu. Táto funkcia môže byť veľmi pohodlná, pretože je možné akumulovať prebytočnú energiu, skladovať ju a použiť pri ďalšom manévri.
7) Bezkomutátorové motory v porovnaní s inými motormi s rovnakým výkonom môžu byť vyrobené až do tretiny svojho objemu, takže môžu byť postavené oveľa menšie a kompaktnejšie.
Pohony garážových bránHörmann
SupraMatic
Otvorte svoju bránu s pohonom SupraMatic rýchlo a jednoducho pomocou ručného vysielača a vojdite priamo z ulice do svojej garáže. Vďaka sériovému Bluetooth prijímaču môžete svoju bránu ovládať aj pomocou aplikácie BlueSecur Hörmann. Tak máte váš otvárač brány v smartfóne vždy pri sebe. Pohon garážovej brány SupraMatic sa postará s energeticky úsporným LED osvetlením o rovnomerné osvetlenie garáže. Kryt pohonu z ušľachtilej ocele prepožičiava pohonu ušľachtilý, exkluzívny dizajn. SupraMatic sa okrem toho vyznačuje obzvlášť nízkou spotrebou elektrickej energie a v pohotovostnom režime je hodnota jeho spotreby nižšia ako 1 W. Voliteľne môže byť tento pohon prepojený aj s externými systémami Smart Home.
Pretože len spokojný zákazník sa vracia a môže o nás povedať aj svojmu okoliu..